Skupujemy mieszkania z umową dożywocia – z prawem uregulowanym w art. 908 – 916 kodeksu cywilnego

Zgłoszenie

Zgłoszenie przez formularz

Analiza

Analiza potencjału zgłoszenia

Odpowiedź

Kontakt z klientem i propozycja

Transakcja

Notarialne dopięcie transakcji

Skup mieszkań z dożywociem – Warszawa

Co oznacza mieszkanie z dożywociem? Oznacza to odkup mieszkania z przeniesieniem praw i obowiązków jak utrzymanie zbywcy nieruchomości.

Inne określenia to renta hipoteczna, renta dożywotnia lub hipoteka odwrócona.

Odkupujemy mieszkanie za fragment jego wartości jednocześnie zapewniając sprzedającemu opłacanie rachunków za mieszkanie jak czynsz, rachunki za wodę, prąd czy gaz oraz wypłacamy regularne świadczenie w interwałach miesięcznych przypominające rentę / pensję.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób starszych które posiadają prawo do mieszkania własnościowego z księga wieczystą a chcą komfortowo dożyć swojej dalekiej starości nie licząc na pomoc rodziny.

Odwrócona hipoteka, renta hipoteczna – nie licz na pomoc rodziny!

Skup mieszkań Warszawa
Zgodnie z art. 908 § 1 Kodeksu cywilnego „jeżeli w zamian za przeniesienie własności nieruchomości nabywca zobowiązał się zapewnić zbywcy dożywotnie utrzymanie (umowa o dożywocie).

 

Powinien on przyjąć zbywcę jako domownika, dostarczać mu wyżywienia, ubrania, mieszkania, światła i opału, zapewnić mu odpowiednią pomoc i pielęgnowanie w chorobie oraz sprawić mu własnym kosztem pogrzeb odpowiadający zwyczajom miejscowym”.

Wystarczy jeden telefon…

aby sprzedać nam nieruchomość