Sprzedaj swoje mieszkanie już w kilka dni. Sprawdź, jak to zrobić!

Szybki skup mieszkań za gotówkę

Sprzedaj swoje mieszkanie już w kilka dni. Sprawdź, jak to zrobić!

Musisz odsprzedać mieszkanie jak najszybciej? Teraz nie musisz czekać miesiącami na zainteresowanego kupnem klienta. Skorzystaj z usług skupów nieruchomości!

Chociaż dzisiaj zainteresowanie mieszkaniami jest bardzo wysokie i znalezienie kupującego nie musi być czasochłonne, to jednak wielu właścicieli lokali boryka się z problemem szybkiej ich odsprzedaży.

Jeśli liczy się czas, na przykład właściciel mieszkania potrzebuje gotówki na inną nieruchomość lub wyprowadza się z Polski do innego kraju, wówczas pojawia się pytanie – jak szybko sprzedać mieszkanie?

Najlepszą odpowiedzią jest skorzystanie z usług firm, które specjalizują się w szybkim odkupie nieruchomości – to skupy nieruchomości, które działają obecnie w wielu miastach w Polsce.

 • Na czym dokładnie polegają usługi skupów nieruchomości?
 • Jakie są ich najważniejsze zalety?
 • Jak szybko skup mieszkań w Warszawie czy w innym mieście będzie mógł wypłacić nam środki?
 • W końcu, jak wybrać najlepszą firmę tego typu?

Skup nieruchomości – transakcje od ręki

Skupy nieruchomości to firmy, które zajmują się świadczeniem usług obrotu nieruchomościami. Ich głównym celem jest szybki odkup nieruchomości od klientów, a także pomoc w realizacji całej takiej transakcji.

W skupie nieruchomości odsprzedać można różne rodzaje nieruchomości, w tym mieszkania, domy jednorodzinne czy grunty. Warto jednocześnie zaznaczyć, że skupy odkupują także nieruchomości z wadami prawnymi, na przykład zadłużone, z lokatorami, a także te w gorszej kondycji – wymagające remontu, po pożarach czy zalaniu.

W porównaniu z tradycyjnymi metodami odsprzedaży mieszkania, usługi oferowane przez skupy nieruchomości stanowią korzystną alternatywę dla osób, dla których liczy się komfort oraz oszczędność czasu. Cała transakcja może zamknąć się zaledwie w parę dni!

Jak przebiega transakcja ze skupem nieruchomości?

Jeśli klient pragnie sprzedać mieszkanie albo inną nieruchomość w skupie, pierwszym krokiem będzie w tym przypadku wybranie odpowiedniego skupu. Dzisiaj, jak wspomnieliśmy, takie firmy działają w różnych lokalizacjach.

Gdy interesuje nas rynek stołeczny, wystarczy wpisać do wyszukiwarki słowa typu „skup mieszkań Warszawa”, żeby dowiedzieć się o firmach działających w tej branży w stolicy.

Po wyborze odpowiedniego skupu możemy skontaktować się z nim telefonicznie albo on-line. W przypadku kontaktu przez internet można także od razu poprosić o wykonanie wstępnej wyceny nieruchomości na podstawie podanych przez siebie danych.

Do wyceny nieruchomości pod uwagę bierze się poniższe dane:

 • lokalizacja mieszkania
 • rok budowy mieszkania
 • powierzchnia mieszkania
 • liczba i rozkład pokojów w mieszkaniu
 • kondygnacja, na której położone jest mieszkanie
 • stan prawny nieruchomości – własność, lokatorzy
 • stan techniczny mieszkania
 • przeprowadzone w mieszkaniu remonty
 • obecność balkonu, tarasu, loggi, miejsca parkingowego, garażu, windy

Na podstawie wszystkich tych danych rzeczoznawca ze skupu nieruchomości będzie mógł przygotować dla klienta wycenę. Wycena ta następnie jest podstawą do ustalenia ceny, jaką skup może zaproponować właścicielowi nieruchomości.

W skupach najczęściej można otrzymać cenę wynoszącą od około 60 proc. do nawet 90 proc. wartości nieruchomości w zależności od jej atrakcyjności, na którą składają się lokalizacja, powierzchnia i stan.

Gdy klient zgadza się na skorzystanie z oferty skupu nieruchomości, może on następnie umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy, który sprawdzi na żywo stan nieruchomości oraz jej dokumentację.

Jeśli strony zgadzają się na transakcję, wówczas umawiają się na podpisanie umowy w kancelarii notarialnej. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami umowa kupna-sprzedaży nieruchomości musi posiadać formę aktu notarialnego.

Podczas spotkania notariusz odczytuje umowę w obecności stron. Gdy te zgadzają się z jej zapisami, składają swoje podpisy. Wtedy własność nieruchomości przechodzi na skup.

Skup nieruchomości niezwłocznie po sygnowaniu umowy kupna-sprzedaży może wypłacić klientowi środki za sprzedaż – można otrzymać je w formie gotówki albo przelewu na wyznaczane konto bankowe.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że pracownicy skupu nieruchomości są zawsze gotowi do pomocy w przypadku problemów z transakcja – służą poradami prawnymi, przygotowują odpowiednią dokumentację. Wobec tego cała transakcja może przebiec komfortowo i bezpiecznie!

Mieszkanie sprzedane już w 3-7 dni!

Wobec tego skupy nieruchomości to sprawdzona propozycja dla tych osób, które pragną szybko odsprzedać mieszkanie. W większości przypadków cala transakcja trwa od około 3 do 7 dni, czyli znacznie prędzej niż z biurami nieruchomości lub w przypadku samodzielnej odsprzedaży lokalu!

Chcesz odsprzedać mieszkanie w ekspresowym tempie w Warszawie i okolicach? Wybierz skup mieszkań w Warszawie Smarthome, który zapewnia swoim klientom profesjonalną i kompleksową obsługę w odkupie lokali mieszkalnych i innych nieruchomości.

Dokładne informacje dotyczące usług skupu Smarthome można uzyskać na stronie internetowej: skup-mieszkan.pl.