Czy mieszkanie z lokatorem można sprzedać?

Skup mieszkań z lokatorem

Czy mieszkanie z lokatorem można sprzedać?

Masz mieszkanie z lokatorem i potrzebujesz gotówki? Czy w takiej sytuacji można zdecydować się na odsprzedaż nieruchomości? Sprawdź już teraz odpowiedź na to pytanie!

Wynajem mieszkania to korzystny sposób na zarobek. Dzisiaj coraz więcej inwestorów decyduje się na kupno lokali mieszkalnych w celu ich wynajmu – nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, ale także w mniejszych miejscowościach.

Najlepiej, aby mieszkanie, które ma być przeznaczone na wynajem, było puste, czyli nie posiadało lokatorów. Co jednak wtedy, gdy jesteśmy właścicielem mieszkania, w którym mieszkają jakieś osoby?

Mieszkanie z lokatorem możliwe w sprzedaży

Gdy w mieszkaniu znajduje się lokator, wówczas pojawia się pytanie – czy taka nieruchomość jest w ogóle możliwa w sprzedaży? Przepisy prawa mówią, że tak. Wobec tego obowiązujące w Polsce prawo dopuszcza możliwość sprzedaży nieruchomości wraz z lokatorem czy lokatorami.

Co więcej, właściciel wcale nie musi informować lokatora czy lokatorów o tym, że zamierza sprzedać on mieszkanie lub o tym, że jest ono wystawione na sprzedaż.

Właściciel nieruchomości powinien jednak pamiętać wtedy o tym, aby poinformować kupujących o stanie prawnym mieszkania, czyli o tym, że znajdują się w nich lokatorzy.

Sprzedaż mieszkania z lokatorem może być problemem

Niestety, znalezienie kupujących zainteresowanych zakupem mieszkania z lokatorem może być bardzo trudne.

Większość osób zainteresowanych zakupem mieszkania pragnie kupić nieruchomość bez wad prawnych, w tym między innymi lokatorów. Oznacza to, że zainteresowanie tego typu nieruchomościami jest mniejsze niż tych, które nie posiadają żadnych lokatorów. Co więcej, taka sytuacja może wpłynąć na wysokość kwoty, jaką można otrzymać od kupującego, czyli zyski z takiej nieruchomości na ogół są niższe.

Warto jednak zaznaczyć, że sprzedaż mieszkania z lokatorem nie jest niemożliwa. Kluczowe jest w tym przypadku skorzystanie z usług firm specjalizujących się w odkupie nieruchomości tego typu. Wtedy cała transakcja może zamknąć się nawet w przeciągu paru dni!

Mieszkanie z lokatorem odsprzedasz w skupie nieruchomości

Optymalnym rozwiązaniem dla osób, które pragną szybko i wygodnie odsprzedać nieruchomości z lokatorem czy lokatorami, będzie skorzystanie z usług skupów nieruchomości.

Firmy skupujące nieruchomości mogą zapewnić swoim klientom odpowiednią obsługę na etapie od wyceny nieruchomości aż do podpisania umowy oraz wypłaty środków. Cała transakcja może odbyć się wtedy w przeciągu paru dni!

Skupy nieruchomości działają obecnie w niemalże całej Polsce. Bez problemu znaleźć można także skup mieszkań w Warszawie oraz w okolicznych miejscowościach, gdzie wielu właścicieli decyduje się na takie właśnie transakcje.

Główne korzyści wynikające ze współpracy ze skupami nieruchomości:

  • odsprzedaż różnych nieruchomości – mieszkań, domów jednorodzinnych, gruntów, w tym także nieruchomości z wadami prawnymi, na przykład z lokatorami
  • rzetelna wycena nieruchomości – przygotowana przez profesjonalnego rzeczoznawcę
  • szybka realizacja transakcji – w większości przypadków czas od kontaktu ze skupem do wypłaty środków trwa od 3 do 7 dni
  • przystępne ceny – najczęściej wynoszą one od 60 proc. do 90 proc. wartości nieruchomości
  • wygoda współpracy – pracownicy skupu są zawsze gotowi do pomocy klientowi, w tym między innymi przygotowują dokumenty, odpowiadają na pytania
  • błyskawiczna wypłata środków – gotówką albo przelewem na konto bankowe
  • bezpieczeństwo – transakcja potwierdzona umową notarialną

Wobec tego skorzystanie z usług skupu mieszkań ma szereg różnych zalet, co powoduje, że taka oferta cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów – właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, w tym także tych z lokatorami.

Pracownicy skupu nieruchomości zadbają wówczas o to, aby cała transakcja odbyła się bez problemów!

Wybierz najlepszy skup nieruchomości w Warszawie!

Masz mieszkanie w Warszawie, w którym zameldowani są lokatorzy? Zależy Ci na tym, aby odsprzedać je w krótkim terminie? W takim przypadku wybierz skup mieszkań w Warszawie Smarthome!

Smarthome to firma specjalizująca się w obrocie nieruchomości, która posiada w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie. Zajmuje się ona skupem nieruchomości różnych typów, w tym mieszkań, ich sprzedażą, a także udzielaniem pożyczek hipotecznych oraz oddłużeniem.

Pracownicy firmy Smarthome są zawsze gotowi do pomocy wtedy, gdy klient pragnie szybko i sprawnie odsprzedać posiadaną nieruchomość w Warszawie oraz w okolicznych miejscowościach, w tym na terenie Piastowa, Pruszkowa, Ząbek, Legionowa, Raszyna, Otwocka, Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa czy Podkowy Leśnej.

Wraz ze skupem mieszkań Smarthome można odsprzedać także mieszkanie posiadające zameldowanych lokatorów. Wówczas transakcja może odbyć się w ekspresowym tempie – nawet w przeciągu 3-7 dni od momentu wykonania wyceny nieruchomości. To najlepszy wybór dla osób, które pragną błyskawicznie uzyskać środki ze sprzedaży nieruchomości!

Zobacz już teraz pełną ofertę usług Smarthome zaprezentowaną na stronie internetowej: skup-mieszkan.pl.