Zadłużone mieszkanie można sprzedać!

Skup mieszkań zadłużonych

Zadłużone mieszkanie można sprzedać!

Gdy mieszkanie jest zadłużone, bardzo często pojawia się wtedy pytanie – czy taka nieruchomość jest w ogóle możliwa w sprzedaży? Tak, można je odsprzedać! Jak to zrobić, aby uzyskać pieniądze jak najszybciej?

Wiele mieszkań na polskim rynku nieruchomości to mieszkania zadłużone. Najczęściej mamy do czynienia z zadłużeniem hipotecznym, czyli z sytuacją, gdy na nieruchomość nałożona jest hipoteka, na przykład przez bank. Warto jednak zaznaczyć, że długi mogą dotyczyć także niespłaconego czynszu czy też rachunków.

Do zadłużenia mieszkania najczęściej dochodzi wskutek braku wystarczających środków potrzebnych do jego zakupu oraz utrzymania. Gdy właściciel jest w finansowych tarapatach, może przestać opłacać koszty związane z daną nieruchomością. W takiej sytuacji warto rozważyć sprzedaż mieszkania. Jak to zrobić?

Mieszkanie z długami możliwe w sprzedaży

Wiele osób uważa, że zadłużone mieszkanie nie jest możliwe w sprzedaży. W rzeczywistości jednak jest to dopuszczalne, przy czym konieczne jest spełnienie wtedy określonych wymogów.

W przypadku zadłużonych nieruchomości, zanim zostaną one wystawione na sprzedaż, konieczne jest uzyskanie odpowiedniej zgody wierzyciela. Wierzycielem może być w tym przypadku bank udzielający kredytu albo pożyczki hipotecznej czy też spółdzielnia, w której właściciel posiada dług.

Uzyskanie takich zgód najczęściej nie jest trudne. Planowana odsprzedaż mieszkania przez dłużnika jest przy tym korzystna także dla wierzyciela – jest to dla niego szansa na spłatę długu oraz na przejście w ręce właściciela, który będzie systematycznie spłacał zadłużenie.

Kto będzie chętny na kupno mieszkania z długami?

Druga kwestia to jednak znalezienie zainteresowanego zakupem mieszkania zadłużonego. Niestety, takie lokale są często dość trudne w samodzielnej sprzedaży, a nawet w sprzedaży z biurami nieruchomości. Dlaczego?

Wynika to głównie z faktu, że mieszkania zadłużone traktowane są jako mieszkania z wadą prawną. Obarczone długami nieruchomości wymagają pokrycia zadłużenia, a także dodatkowych formalności, na przykład związanych z procedurami kredytowymi. To generuje także dodatkowe koszty.

Zatem mieszkaniami zadłużonymi w większości przypadków nie są zainteresowane osoby prywatne, które poszukują lokalu dla siebie. Istnieje jednak szansa na sprzedaż takich nieruchomości u inwestora poszukującego atrakcyjnej oferty czy też w skupie nieruchomości.

Jeśli liczy się szybkość i wygoda całej transakcji, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług skupów mieszkań. Jak przebiega wówczas cała procedura sprzedaży lokalu?

Skupy nieruchomości – to tu sprzedasz zadłużone mieszkanie od ręki!

Skupy nieruchomości to firmy zajmujące się świadczeniem kompleksowych usług w ramach odkupu nieruchomości od swoich klientów. To tam można sprzedać między innymi mieszkania, domy czy też grunty.

W skupie można także odsprzedać nieruchomości z wadami prawnymi, czyli także te, które są zadłużone, posiadają lokatorów czy też są przedmiotem współwłasności. Wówczas nie trzeba już czekać na pojawienie się zainteresowanego kupnem klienta – cała transakcja może odbyć się błyskawicznie!

Najważniejsze zalety korzystania z usług skupów nieruchomości:

  • możliwość sprzedaży różnych nieruchomości – także tzw. nieruchomości trudnych
  • błyskawiczna transakcja – wypłata środków przelewem lub gotówką w ciągu 3-7 dni
  • wyjątkowy komfort – bez przygotowywania ogłoszeń i obsługi klientów czy korzystania z usług biur nieruchomości
  • profesjonalna wycena nieruchomości – przeprowadzona przez rzeczoznawcę
  • atrakcyjne ceny – wypłata środków odpowiadających od 60 proc. do nawet 90 proc. wartości nieruchomości
  • fachowe doradztwo – także pod kątem prawnym
  • bezpieczeństwo – przejrzyste warunki umów potwierdzanych w kancelariach notarialnych

Te wszystkie zalety powodują, że skupy nieruchomości stanowią atrakcyjną ofertę dla każdego, kto chciałby sprzedać zadłużone mieszkanie bez żadnych problemów. Wówczas pracownicy firmy skupującej nieruchomości mogą zapewnić swoim klientom pełną i profesjonalną obsługę – od momentu przygotowania rzetelnej wyceny, poprzez sporządzenie umowy, a skończywszy na szybkiej wypłacie środków za nieruchomość.

Smarthome – wybierz sprawdzony skup mieszkań w Warszawie

Jesteś właścicielem zadłużonego mieszkania w Warszawie lub w okolicznych miejscowościach? Postaw na sprawdzoną ofertę, czyli na Smarthome – skup mieszkań w Warszawie!

Smarthome to skup mieszkań w Warszawie, który może zagwarantować wszystkim ze swoich klientów kompleksową i fachową obsługę w ramach transakcji nieruchomości. Smarthome wykonuje błyskawiczne wyceny i wypłaca swoim klientom środki w przeciągu nawet 3-7 dni. Gwarantuje także atrakcyjne wypłaty – od 60 proc. do nawet 90 proc. wartości nieruchomości!

Skup Smarthome działa w Warszawie i w okolicznych miejscowościach, w tym: Brwinów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Kobyłka, Konstancin Jeziorna, Legionowo, Łomianki, Marki, Milanówek, Otwock, Otrębusy, Parzniew, Piaseczno, Pruszków, Piastów, Raszyn, Sulejówek, Ząbki, Zakroczym czy Zielonka.

Zainteresowanych skorzystaniem z usług skupu nieruchomości Smarthome zapraszamy do zapoznania się z jego ofertą na stronie internetowej: skup-mieszkan.pl.